Цюпа с. Луїза

Доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ, заступник Голови Патріаршої катехитичної комісії. Засновник і Директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ з 1997 року.

Науковий ступінь, вчене звання: доктор богослов’я (PhD)

Народилася 1954 р. в Бразилії, штат Парана в родині українських емігрантів.

У 1970 році вступила до Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у муніципалітеті Прудентополіс (штат Парана, Бразилія). У 1971 році склала перші чернечі обіти, а вже в 1977 році – вічні обіти.

Освіта:

• Впродовж 1977-1980 років навчалася у Педагогічному училищі, ставши вчителем початкових класів.
  • Після цього у 1981 році вступила до Інституту Духовності Терезіанум у Римі.
  • Впродовж 1983-1989 років навчалася у Папському Східному Інституті в Римі, де після завершення отримала ступінь ліценціату.
  • У 1990 році пройшла однорічний курс «Педагогіка і методологія релігійного виховання» у Салезіянському Університеті в Римі. Наступного року була покликана для катехитичного служіння в Україні
  • 2011 р. – захист дисертації в Папському східному інституті, Рим.

Професійна діяльність:

• Впродовж 1993-1995 років була відповідальна за формацію сестер Служебниць у м. Жовква (Львівська область, Україна).
  • 1997 по 2008 р – голова Патріаршої катехитичної комісії
  • У 1996 році допомагала організовувати Перший Патріарший Собор в Україні, на якому ж мала слово у співдоповіді про Катехизацію в УГКЦ. У цьому ж році була членом Комісії з питань християнської етики при Львівській Обласній Раді.
  • З 2010 року – член Громадської Ради при Міністерстві Освіти і Науки України.
  • З 2014 року – відповідальна за літню практику студентів освітньої програми “Соціальна педагогіка” УКУ в літніх християнських таборах.

Контакти:

ел. пошта: lc@ucu.edu.ua