10-річний ювілей програми соціальної педагогіки УКУ: вчимо лідерству у соціальній діяльності

У жовтні 2006 року кафедра соціальної педагогіки УКУ провела перший набір студентів. Це були молоді люди, які хотіли змінити середовище навколо себе, не боялися змін і прагнули бути соціально активними. Цього року програма відзначає свій 10-літній ювілей.

1

За словами викладачів, понад 80% випускників соціальної педагогіки УКУ працевлаштовуються у різних сферах: соціальній рекламі, HR, розважальних і навчальних центрах для дітей, закладах освіти, соціальних службах, неурядових громадських організаціях, проект-менеджменті.

Студенти мають змогу вчитися закордоном і переймати досвід від закордонних викладачів. На соціальній педагогіці задіюють інтерактивні підходи до навчання студентів, спрямовані на формування соціальної відповідальності через командні проекти, кейс-стаді, форум-театр.

«Кожен з вас має потужний потенціал. Тільки від вас залежить, яку ціль ви собі поставите і яку сферу діяльності оберете. Університет створює для вас шалені можливості. Ви можете вибудовувати себе і спільноту навколо себе. А ще, не бійтеся помилок, а розцінюйте їх як каталізатор змін. Адже успішні люди після своїх помилок завжди роблять серйозні висновки. Не шукайте легких шляхів. Своєю працею ви накопичуєте індивідуальні ресурси і тим самим творите якісний життєвий простір», – звернулася до студентів завідувач кафедри Світлана Когут.

3

Програма соціальної педагогіки готує нове покоління фахівців у сфері соціального здоров’я, які здобувають практичний досвід через волонтерство і наставництво.
В. о. декана факультету наук про здоров’я Світлана Стельмах називає соціальних педагогів лідерами в галузі добра: «Ви лідери змін, які поєднують минуле і майбутнє. Ми тримаємося певних традицій і передаємо їх наступним поколінням, будучи відкритими до новацій. Ви накопичуєте соціальний досвід, щоб допомогти суспільству долати виклики часу. Лідерство – це також творення нового. Ви є достатньо креативними, щоб пропонувати власні ідеї».

Соціальні педагоги і психологи мають багато спільні міждисциплінарні проекти і постійно співпрацюють. Ще 10 років тому кафедра соціальної педагогіки була материнською для програми психології. УКУ.

«Для мене ви найгуманніші і найдобріші. Ви творите свій простір, маєте свою позицію і своє бачення. Наскільки важливою є педагогіка, ми бачимо за потребами людей. Щороку все більше діток приходять на психотерапію. Ще 100 років тому кожна дитина мала шанс бути собою. Колись – дитину чули, тепер про це тільки говорять. Колись – дитину відчували, а зараз говорять про термін «емпатії». Зараз дуже багато інформації. Суспільство заблудилося. Ви маєте бути рушіями добрих змін».

4

Студенти програми можуть обирати сферу своєї діяльності. Одні працюють в освіті, інші займаються громадською діяльністю в НГО, а ще інші – активні в соціальних проектах та HR. Вже від наступного року студенти 3-го курсу зможуть обирати спеціалізацію з трьох можливих – драматичне виховання, менеджмент соціально-педагогічної діяльності, соціально-педагогічна робота у сфері дозвілля.

Студентка Анна Крижна закінчила бакалаврат соціальної педагогіки і практичної психології у Кременецькому університеті. Зараз навчається в УКУ на магістратурі. Її цікавить проектна діяльність. «Це те, чим я хочу займатися. Мені подобається атмосфера УКУ. Саме гасло – свідчити, служити, спілкуватися – це ідея, яка закладена в діяльності соціального педагога».

Студентка магістратури Дарія Костюк перед вступом в УКУ упродовж трьох років займалася соціальною роботою. «Вступаючи я думала, що соціальна педагогіка – це певний мікс педагогіки, психології і соціальної роботи. Але зрозуміла, що в УКУ магістратура за цією спеціальністю має інший напрямок. Тут я вчуся речам, якими раніше не цікавилася – недержавному управлінню організаціями, проект-менджементу, соціальній рекламі. Особливо мені подобається те, що університет пропонує додаткові можливості. Я вільно можу відвідувати лекції і семінари з психології, здобувати інші знання».

Студентка 3-го курсу Юлія Любич вступала на соціальну педагогіку з думкою, що буде змінювати світ: «Я хочу працювати в освіті, допомогти школярам знайти себе, щоб вони ставали самодостатніми і реалізовували свої можливості».

Нагадаємо, 26-27 травня з нагоди 10-річчя з часу заснування кафедра загальної та соціальної педагогіки УКУ провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Соціально-педагогічний дискурс сучасної освіти: досвід та інновації».

Учасниками конференції стали науковці з вишів різних регіонів України – Харкова, Києва, Слов’янська, Львова. Також були спікери з Польщі.

Джерело: ucu.edu.ua