Не лише новий досвід у написанні проектів, а крок до того, щоби зробити місто чистішим

Навчання на соціальній педагогіці УКУ – це саме той випадок, коли ти можеш втілити в життя свою ідею, реально впливати на вирішення проблем у суспільстві, і все це в рамках реалізації власного проекту під час студентської практики. Про деталі та враження від роботи над один з таких проектів  ми поспілкувалися з авторами та виконавцями екопроекту «Друге життя».

DSC_2091

Чому ви вирішили обрати еконапрям для реалізації власного проекту?

Марта Собешкевич: «Проект спрямований на освіту у сфері екології. Ми хочемо, щоб школярі розуміли масштаби екологічної трагедії, яка у нас зараз є. У даному проекті піднімається питання сортування відходів. Мета проекту – пояснити як правильно сортувати відходи та для чого це робити. Ми очікуємо позитивних відгуків від школярів та їхню прихильність до такого проекту. Сподіваємось, що він буде корисним для дітей та вчителів».

Наталя Когут: «Сьогодні це надзвичайно важливо для нашого міста, і, звичайно, починати потрібно з дітей – майбутнього нації. Екоосвіта, переробка відходів, правильне поводження з відходами – теми, які ми хочемо висвітлити перед учнями, батьками та вчителями. Більш того, територія школи знаходиться в одній із найбільш проблемних екологічних зонах – ось чому ми повинні розпочати проект тут і продовжити в інших школах».

Сортування відходів – це тема, яка піднімається в українському суспільстві все частіше. Про це багато говорять, але мало хто справді знає і практикує постійне сортування відходів. Як Ви гадаєте, чому?

«Для мене даний проект є дуже важливим, адже часто задумуюсь над тим, чому не вмію правильно сортувати відходи. Часто люди є заклопотані своїми проблемами, ну і така, зовсім банальна річ – сортування відходів, з одного боку, не вартує, щоб витрачати на це свій час, однак, з іншого боку, знаючи певні деталі правильного сортування відходів, ми зможемо зменшити багато проблем навколо забруднення нашої Землі. Я вважаю, що завдяки цьому проекту ми зможемо донести школярам важливість правильного сортування відходів, а також донести відчуття власної відповідальності за світ, у якому проживаємо, адже це наш дім і хто, як не ми, буде його берегти. Я дуже рада, що саме така ідея допомогла зібрати наш маленький, дружній, колектив з 5-ти осіб, що в свою чергу допоможе залучити ще більшу аудиторію для спільної важливої праці.  Не будьмо байдужими – сортуймо відходи!» – закликає Марія Борова.

DSC_2062

Чим для Вас є цей проект?

«Друге життя» – це не лише новий досвід у написанні проектів. В першу чергу, це крок до того, щоби зробити наше місто чистішим. А найкращим вирішенням будь-якої проблеми є попередження її появи. Саме тому, екоосвіта – один із найпрогресивніших способів подолання проблем зі сміттям у Львові» – вважає Оксана Микитин.

Хто надихає Вашу команду?

«Ми щиро вдячні рідній кафедрі загальної та соціальної педагогіки УКУ та Львівській освітній фундації за підтримку проекту. Справжнім натхненням і добрим прикладом для нас є п. Олег Котис, координатор еконапряму Соціальної ініціативи «Хтось не зробить!» при Патріаршій комісії у справах молоді УГКЦ. Також хочемо висловити щиру подяку адміністрації Львівської СЗШ №65 за відкритість і готовність до співпраці. Нашим інформаційним партнером є молодіжний християнський портал «ДивенСвіт»» – говорить керівниця проекту Іванна Цюник.

Юлія Кокоячук

DSC_2135 DSC_2144 DSC_2163 DSC_2177