Студенти УКУ виготовлять піцу з дітками з інтернату

15039454_1214746771953214_4501393972714342729_oСтуденти та викладачі соціальної педагогіки Українського католицького університету проведуть акцію для дітей з інтернату «Зробимо піцу разом!»

У рамках дводенної програми «Львів духовний» викладачі і студенти соціальної педагогіки УКУ організовують для дітей з інтернату акцію з виготовлення піци, яка відбудеться 12 листопада на базі піцерії «Челентано» на вул. Личаківська, 4.

Про це “Львівську газету” повідомили у прес-службі УКУ.

Відвідати підземелля і храмові споруди Львова, ознайомитися з культурою міста, побувати на виставі в цирку і повчитися кулінарної справи від справжнього майстра піци – усе це лише короткий опис дводенної програми «Львів духовний» для восьми дітей зі спеціальної школи-інтернату с. Верхнє Синьовидне Львівської області.

Щороку викладачі і студенти кафедри соціальної педагогіки УКУ проводять чотири виїзди до дітей-сиріт, малозабезпечених, дітей з інвалідністю, щоб допомогти інтегруватися у громадський простір, оволодіти комунікативними і побутовими навиками, підвищити рівень знань. Здебільшого поїздки приурочують до свят або важливих подій.

«Ми проводимо для дітей кулінарні, мистецькі майстер-класи, різні зустрічі та екскурсії. Саме так їх активізуємо і спонукаємо до творчості. Водночас наші студенти набувають досвіду роботи у сфері праці з дітьми з інвалідністю. Більшість з тих дітей ніколи не пробували самі готувати. Через бюджетні обмеження в інтернаті деяких продуктів вони ніколи не їли. Ми обираємо щось особливе і разом з ними це готуємо. До прикладу, зробити піцу разом – це дуже захоплююче заняття. Ми винаймаємо кімнату в піцерії. Діти перевдягаються в одяг кулінарів і в супроводі майстра готують і випікають піцу», – розповідає викладач кафедри соціальної педагогіки УКУ Ігор Кобель.

Студенти УКУ запрошують дітей до Львова вже втретє. Раніше діти ходили на майстер-клас в Майстерню шоколаду, брали участь у виготовленні іконок, виготовляли подарунки до Святого Миколая. У майбутньому кафедра планує закупити обладнання для лялькового театру.

«В Україні є близько 15% дітей з особливими потребами від загальної кількості дітей шкільного віку. З ними треба займатися. Для студентів-педагогів це практика. Серед запрошених до Львова – діти з розумовою неповносправністю і слабочуючі діти. Щоб відчути атмосферу інтернату, треба трохи в ньому пожити. Цього разу студенти повністю супроводжуватимуть дітей – будуть для них гідами, проживатимуть з ними у школі для слабочуючих, разом з ними харчуватимуться, проведуть для них мистецькі майстер-класи і організують креативні ігри», – додає викладач.

У розважальній програмі для дітей буде задіяно 12 студентів 1-4 курсу соціальної педагогіки.

Благодійним проектом «Опіка над сиротами та неповносправними дітьми» студенти займаються з 2008 року.

15032230_1214748495286375_4696518886902086051_n