Тренінг з наставництва: рефлексії та враження студентів

24993456_1659658337388345_1054992398490280625_nДругий рік поспіль триває співпраця кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ  та організацій  “Omnis” і “Sublimitas” (США) в реалізації проекту наставництва «Education breaks barriers» («Освіта долає бар’єри»). Проeкт «Освіта долає бар’єри» був започаткований організаціями Sublimitas i Omnis у 2015 році для сприяння рівності освітніх можливостей для дітей та молоді. Проeкт надає можливості наставникам не лише допомогти знедоленим дітям покращити їхні знання, a й покращити свої педагогічні та наставницькі здібності, взяти участь у практичних лекціях, семінарах, тренінгax, та oтримати консультації психологiв та педагогів з різних питань.

Цього року стати наставниками змогли восьмеро студентів першого курсу програми “Соціальна педагогіка”, що надихнулися ідеєю дружби і академічної підтримки дитини, яка позбавлена такої можливості навчаючись в школі-інтернат.
Після зголошення, заповнення документів та проходження співбесіди з представницями партнерських організацій з Америки, Аллою Корж та Оксаною Харів, студенти змогли познайомитися з аміністрацією школи-інтернат і дізнатися більше про дітей, для яких вони стануть наставниками.
Але попереду на студентів очікував ще один важливий етап  – тренінг, який має на меті підготувати наставників до ефективної співпраці з дитиною. Уже традиційно тренерками для наших наставників стали п. Марія Саквук та п. Олена Різак, які професійно займаються підготовкою наставників у Львівській області та за її межами.
Під час тренінгу студенти дізналися про систему захисту дітей-сиріт в Україні, переміщення в життя дитини (етапи розвитку дитини, особливості індивідуального розвитку, зокрема в контексті виховання в закладі інтернатного типу), роль наставника в житті дитини-сироти, особливості взаємодії наставника і дитини, ресурси наставника при взаємодії з дитиною-сиротою.
Ми поспілкувалися з нашими студентами – учасниками тренінгу щоб дізнатися їхні враження.
Світлина від Anastasiya Malysheva.
“Хоч і тривало це два дні, але досвіду насправді “море”. Вельми тішусь, що мала нагоду побувати на такому тренінгу. Моє бажання працювати із дітками зросло, і маю надію, зростатиме надалі. Найбільше зі всього, що мені сподобалось, це була історія дівчинки Ніни, почуття якої зміг відчути кожен. Заглибитись у буденне життя дітей-сиріт, і відчути мінімально це на собі- неоціненний досвід. Я отримала відповіді на свої питання, що теж мене дуже тішить” – Анастасія Малишева.
image2Цей тренінг для мене був дуже корисний, тому, що я зрозумів деякі основи поведінки з дитиною; дізнався про що можна поговорити з дитиною, а про що не варто; побачив який шлях проходить дитина від народження; зрозумів причину її поведінки у різних ситуаціях” – Василь Будз.
Світлина від Miroslava Saykevich. “Мені тренінг теж дуже багато дав. Дякую,що даєте можливість розвиватися. Моє бажання продовжувати роботу з дітьми сиротами зросло в рази. Були моменти,коли історії настільки чіпляли за душу, що аж до сліз. Тішуся,що мала можливість взяти участь в такому тренінгу” – Христина Ткачусь
Світлина від Юлі Пархуць. “Щодо мене, то цей тренінг був справді дуже корисним. Я багато дізналась про структуру інтернатів, а також про психологію дітей, що в подальшому допоможе мені краще розуміти та працювати з вихованицею. Я дуже задоволена, що побувала на цьому тренінгу, адже тепер я знаю про різні методики роботи з дітьми та ще більше вмотивована до наставництва” – Марія Пархуць.
Світлина від Anastasia Yakubyshun.
 “Мені цей тренінг був надзвичайно корисним. Я зрозуміла з чого почати і чому мені не виходить заплановане. Я багато почерпнула для себе про психіку таких дітей, зрозуміла, що таке “складна поведінка”. Тепер я маю уявлення, як структура інтернатів впливає навіть на фізичний розвиток її вихованців. Дякую за такий досвід” – Анастасія Якубишин
19146120_887342058098264_5432769273789801816_n
“Для мене цей тренінг відповів на усі питання, які мене турбували щодо спілкування та навчання з моїм підопічним. Тепер я знаю як краще працювати з ним. Найбільше мені запам’яталися ті сценки ситуацій, з якими ми могли б зіткнутися у роботі наставника. Справді, це було дуже повчально. Дякую” – Мирослава Береска.
Світлина від Stasy Terletska.
 “До тренінгу мені здавалось,що я вже все знаю, що знайду вихід з будь-якої якої ситуації, що я сама все якнайкраще зроблю….та саме на тренінгу я зрозуміла, що і каплі в морі я не знаю з того, що би мала знати і вміти. Найголовніше це те, що я чітко усвідомила, що я дуже хочу досліджувати це море знань і використовувати його на благо моєї  Роксолани. Я багато чого дізналась неймовірно нового, що мені би і не приснилось, мені дали новий подих до цієї справи – вражаючу порцію натхнення, яку я постараюся пронести упродовж усього життя. Величезне спасибі” – Анастасія Терлецька .
Юлія Кокоячук
Фото учасників тренінгу